FeelLike...

by svoboda&williams

Příjemné vánoční nákupy

FeeLike

Ačkoliv vánoční nakupování už není v módě, jelikož s trendem trvalé udržitelnosti je třeba darovat zážitky, případně něco vlastnoručně vyrobit a nejlépe přispět na charitu, přinášíme vám pár tipů, které by mohly projít…

100CLASS

Pokud hledáte něco jedinečného, ať už do šatníku nebo interiéru, zkuste 100Class. Unikátní koncept obchodu si zakládá na prezentaci exkluzívních kolekcí oděvů, módních doplňků a uměleckých předmětů předních designérů. Útulný minimalistický prostor najdete v historickém centru Prahy nedaleko Petrského náměstí. Usměvavá majitelka Vendula si založením obchodu splnila dlouholetý sen. Ze srdce a s plným nasazením vybudovala neobyčejné místo v duchu slavného citátu Vivienne Westwood: „Buy less, choose well…“

Pod jedličku můžete u Venduly vybrat třeba svíčky Glyk, vlněné šály a čepice, šperky, ponožky Be socks, batohy Alexmonhart, psaníčka Pavla Brejchy nebo kuchařky Kristiny Netíkové. Přímo na jedličku pak vánoční ozdoby z podkrkonoší Rautis.

100CLASS concept store
Soukenická 1096/30
110 00 praha 1
Vánoční otevírací doba 20. – 23.12. od 11 do 18 hodin.

V pátek 14. 12. a v sobotu 15. 12. můžete 100Class využít jako výchozí bod pro Tour de Petrská, akci sdružující zajímavé podniky v dané lokalitě včetně showroomu návrhářky Hany Zárubové nebo nového obchodu Lavmi s tapetami a doplňky do interiéru. Během obou dnů ve zúčastněných obchodech nakoupíte s 10% slevou, dárky vám hezky zabalí a nebude chybět drobné občerstvení.

UMPRUMSHOP

Přehlídka mladého designu i nabídka originálních dárků pod stromeček od studentů i absolventů, to je UMPRUMSHOP. V letošním roce tato oblíbená akce slaví své 10. výročí. Původně vznikla z iniciativy studentů Ateliéru módní tvorby a zaměřovala se především na módu, šperk a drobné doplňky. Se stoupajícím zájmem veřejnosti se však nabídka postupně rozšířila o knižní publikace, výrobky z papíru, skla, porcelánu, drobné doplňky do interiéru. V letošním roce se sešly práce od 65 autorů, studentů i absolventů UMPRUM, kteří zde nabídnou jak novinky, tak své nejslavnější kousky. Jmenovat můžeme šperky absolventek Nastasii Aleinikavy a Kristýny Malované, nebo pantofle z plsti Marii Niny Václavkové. Ze studentů se zde představí například Markéta Kaplanová a ponožky vyráběné v organizaci Elpida, Renata Dračková se svými pletenými svetry, Cyril Dunděra a Bonifác Beneš, kteří vytváří mísy a kuchyňská prkénka z odřezků dřeva. Nebudou chybět šperky Ondřeje Stáry, vánoční papíry grafika Matyáše Bartoně, Ilustrovaná Ústava ČR Nikoly Klímové, „artové“ ponožky Natalie Grimberg nebo zrcadla Sokui Huy Pham.

12. – 16. 12. 2018
slavnostní otevření: čtvrtek 13. 12. od 18 hodin
Otevírací doba: pá-ne od 10 do 20 hodin
Galerie UM, UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1

Zorya

Na prodlouženou otevírací dobu i možnost individuální konzultace před Vanocemi láká rovněž avantgardní klenotnictví Zorya. Značka založená v roce 2011 navazuje na dlouholetou spolupráci šperkaře Zdeňka Vacek a designéra Daniela Pošty. Ti se proslavili kolekcemi šperků, v nichž experimentují s materiály a přinášejí technologická řešení a tvůrčí postupy, které tradiční zlatničina nezná. Jsou držiteli titulu Nejlepší šperkař a Grand Designér v anketě Czech Grand Design 2011 nebo ocenění kurátorů na sběratelském veletrhu SOFA CHICAGO. Vhodné vánoční dárky lze hledat například v jejich kolekci Facetted & Rough, v níž diamanty jakoby náhodně ulpěly na řetězcích ze čtrnácti karátového zlata… Kolekce, která se již s úspěchem prodává několik let, je nyní doplněna o modely ze vzácných tyrkysových a zeleno-žlutých diamantů. Do 21. 12. bude showroom otevřen vždy od 9 do 18 hodin, v pondělí, středu a pátek dokonce až do 20 hodin.

ZORYA
Jana Zajíce 40
170 00 Prague 7
+420 777 609 121
marie@zorya.eu
www.zorya.eu

Mohlo by vás zajímat