FeelLike...

by svoboda&williams

Květináče od studia deFORM, ve kterých se rostlinám opravdu daří

FeelLike

Hænke Botanical Lab je vzdělávací projekt se sídlem na pražském Žižkově, jenž propojuje zájem o rozličné využití rostlin v městském prostředí a alternativní medicíně s moderním designem. Na jednom místě je možné navštívit workshop nebo přednášku a zakoupit designové výrobky firem, které se zabývají prací s florou. Pro letošní Designblok si Hænke připravil kolaboraci s designovým atelierem deFORM, jehož instalaci v Colloredo-Mansfeldském paláci doplnil konceptem květináčů vzešlých ze společného výzkumu.


Studio deFORM tvoří Jakub Pollág a Václav Mlynář, absolutní vítězové cen Czech Grand Design 2016. Na otázku, co Hænke (nesoucí jméno botanika českého původu Tadeáše Hænkeho) vedlo ke spolupráci, říká Saša Střelcová: „S deFORM nás pojí společná trajektorie. Společně jsme se znali už z Londýna, kde jsme studovali a jelikož se nám líbí jejich odborný přístup, oslovili jsme je ke spolupráci. Víme, jak je občas těžké najít ten správný květináč a myslíme si, že ten terakotový, který navrhli, má všechno, co vyžaduje péče o květinu, jako je prostor pro drenáž, a tak podobně.“


Dvojice květináčů řady Planter vychází z odborného přístupu k pěstitelství, který zohledňuje jak funkci, tak estetickou hodnotu výrobku. Sada se skládá z vrchní nádoby, která zapadá do podmisky. Jednotlivé komponenty lze kombinovat a barevně měnit jejich rozestavení.
V limitované edici jsou k dostání na webech obou kolektivů.

Projekt Hænke sídlí ve Chvalově ulici na Praze 3. Otevírací doba je od pondělí do pátku mezi 13. a 19. hodinou.

Mohlo by vás zajímat