FeelLike...

by svoboda&williams

Artisème aneb co se skrývá za Lennonovou zdí?

FeelLike

Nenechte se zmást písní „Imagine,“ o ideálním světě řeč není. Jako zjevení však působí nově otevřený designový obchod příznačně nazvaný Artisème, který se nachází v zahradě přímo za Lennonovou zdí. Jak již jeho název složený ze slov „art – artisan – bohemian“ napovídá, pojal jeho tým za svůj cíl spojit příjemné s užitečným. Tím by měl být prodej, propagace a oslava českého designu. O co téhle mladistvé partě jde? Být neortodoxní, ale také světoví.

Podle slov Marka Vaculčíka, který spolu s Shirin Rahmanovou a Janou Trávníčkovou za projektem stojí, je to potřeba sdružovat již etablované značky a designery, jako je Qubus nebo Dechem. Vedle toho chtějí šířit povědomí o českém designu, spojovat kreativce a vytvářet odrazový můstek pro nové nadějné tvůrce, ať už studenty či absolventy českých uměleckých škol. Mezi ně v tuto chvíli patří například Andrea Fišarová nebo Michal Bačák, jejichž výtvory jsou na místě k zakoupení.

Nápad založit si obchod nevznikl přes noc. I když hájemství zakladatelů Artisème je hlavně business, rozhodli se, že společnými silami vytvoří nadstavbovou hodnotu k leckdy škrobenému světu obchodu. Jejich sen je vybudovat nejen odrazový můstek pro české designery, ale také komunitu přátel, kteří mají něco společného – lásku k českému umění. Proto bude nedílnou součástí jejich programu i charitativní spolupráce s Maltézským řádem, v jejichž krásné barokní budově obchod sídlí. Dále se prý můžeme těšit na pop-up události různých sdružení a značek, jógu, koncerty a v neposlední řadě také letní kino.

Byla by chyba do této oázy designu uprostřed Malé Strany nezavítat – ať už za nákupem, nebo nějakou kulturní akcí!

Mohlo by vás zajímat